German Open – Lenggries, Nemecko

Novinky » German Open – Lenggries, Nemecko [ « Späť ]

German Open – Lenggries, Nemecko – náhľad

Pondelok 20.6. 2011

Tohtoročné majstrovstvá Nemecka sa konajú v srdci Bavorska, v malebnej dedinke Lenggries na úpätí severnej strany Álp. Všetci zúčastnení hovoria, že si prišli hlavne polietať a zasúťažiť, ale … Price many pre Serial class vo výške 9 000,– € a obsadenosť tejto kategórie oproti Open Class v pomere 75/25 % hovoria jasne, súťaživosť nie je tým hlavným dôvodom. Christian Maurer – „Kriegel“ na Sigme, Martin Orlík na Venuse, Jasen Savov na Gin Bumerang GTO a mnoho iných menej zvučných, ale dobrých pretekárov v Serial Class je presvedčivým dôkazom sily Eura. Včera prešiel studený front a predpoklad že dnešný deň bude pekný bol vysoký. Preto zamračené a mierne upršané ráno bolo doslova sklamaním. Organizátori však nezaváhali a pelotón pilotov presunuli na 15 km vzdialenú štartovačku. Podmienky boli lepšie ako v Lenggries, ale stále nie moc presvedčivé. Preto bola vypísaná iba 30 km dlhá ultra navigačná trať okolo jedného kopca so 7 OB typu Speed run, s cieľom rovno pod štartovačkou. Žiaľ hodinu po štarte začalo pršať a kolo bolo zrušené, všetci hovoria že zajtra to isto bude…

Utorok 21.6. 2011

Aj keď bolo nádherné jasné ráno, malé mráčiky po oblohe doslova leteli. Mnohí moc neverili že sa kvôli silnému vetru poletí, ale opak bol pravdou. Bola vypísaná 40 km dlhá trať cez 7 OB krížom krážom po údolí – takmer identická so včerajšou. Race so štyrmi časovými bránami bol pre búrku nakoniec stopnutý, ale to bolo v čase keď už boli na zemi snáď všetci piloti. Najlepším Slovákom bol dnes pravdepodobne Jaroslav Jandúch a smoliarom dňa bol určite Čech Petr Chromec, ktorý celý čas letel vo vedúcej skupinke a tavil to tak, že nakoniec pristál pár sto metrov pred páskou.

Streda 22.6. 2011

Dnešný 50 km dlhý Race pochoval mnohých tavičov. V polovici trate sa bolo treba zastaviť a brať všetko čo stúpalo. Pár minút po štarte si dovolil jeden pretekár pristáť na záložke za štartovačkou vo vysokých stromoch a jedna z pretekáriek to pre zmenu zavesila na jediný strom v blízkosti štartu. Na trati bolo jedno extra turbulentné cvičisko kde snáď nebol padák ktorý by nepreveril ruky pilota, inak bolo dnešné lietanie naozaj krásne. Kolo bolo nakoniec stopnuté pre blížiacu sa búrku, to už však bolo sedem pilotov v cieli a takmer všetci ostatní na zemi. Výsledky si môžete pozrieť TU.

Štvrtok 23.6. 2011

Po včerajšom hurikáne, ktorý sprevádzal prechod studeného frontu, keď všetci prítomní na párty držali strechu prístrešku miestnej krčmy bol dnešný deň zrušený. Aspoň si piloti spiaci v stanoch môžu pozbierať veci po okolí, posušiť čo našli a miestny krčmári poopravovať strechy, po okolí pozbierať stoly, trampolíny, šmýkačky a vlastne všetko čo nebolo zabetónované alebo nemalo pol tony.

Piatok 24.6. 2011

Dnešný deň bol zrušený z dôvodu silného vetra a predpovedaných bú­rok.

Sobota 25.6. 2011

Kolo bolo opäť zrušené kvôli predpovedanému silnému vetru v poobedňajších hodinách a zamračenej oblohe. Tí, ktorí chceli ochutnať niečo naozaj Bavorské mali zdarma odvoz do nielen v Nemecku vychýrenej prastarej kláštornej pivárne v mestečku Tegernsee nachádzajúceho sa na brehu jazera s rovnakým názvom.

Nedeľa 25.6.2011

Dnešné lietanie bolo opäť zrušené pre silný SZ vietor a tak si piloti mohli už o 11.00 prevziať na vyhlasovaní výsledkov viac ako štedré finančné ceny v hodnote niekoľko tisíc eur. Celkové výsledky z preteku na ktorom sa uleteli dve platné kolá si môžete pozrieť tu: http://www.dhv.de/web/index.php?….

zverejnené: 20.06.2011 | aktualizované: 08.02.2017 | počet zobrazení: 120010